text

Petr Brod

Petr Brod

Petr Brod studoval po emigraci své rodiny z Prahy v roce 1969 v Mnichově, Londýně a Cambridgi (Massachusetts, USA) politologii, východoevropské dějiny a žurnalistiku. Později pracoval jako redaktor BBC v Londýně a pro rádio Svobodná Evropa v Mnichově, po roce 1990 pak jako zpravodaj a vedoucí redakce obou stanic v Praze.
Daniel Brössler

Daniel Brössler

Daniel Brössler je zpravodajem deníku Süddeutsche Zeitung v Bruselu a od roku 2014 referuje o dění v Evropské unii a NATO. Jeho novinářská dráha začala v roce 1993 v Bratislavě. Pro Německou tiskovou agenturu (dpa) informoval o prvních měsících po rozdělení Československa.
Adam Černý

Adam Černý

Adam Černý ist seit dem Jahr 2000 Kommentator für internationale, speziell europäische, Politik bei der Zeitung Hospodářské noviny. Davor arbeitete er als außenpolitischer Kommentator beim Nachrichtenmagazin Týden, beim öffentlich-rechtlichen Tschechischen Fernsehen und als Leiter des außenpolitischen Ressorts bei der Zeitung Lidové noviny.
Anneke Hudalla

Anneke Hudalla

Dr. Anneke Hudalla je ředitelkou studijního programu Evropské akademie v Berlíně a v minulosti pracovala v německém Spolkovém sněmu a Evropském parlamentu. V letech 2006 až 2010 publikovala jako redaktorka týdeníku Respekt řadu článků a reportáží z České republiky a sousedních států.
Karel Hvížďala

Karel Hvížďala

Karel Hvížďala je novinářem a esejistou. Studoval strojařinu a později politické vědy a němčinu a německou literaturu. Od roku 1978 do roku 1990 žil v exilu v SRN, kde spolupracoval s RFE, Deutschlandfunkem, BBC.